5. Esnaf ve Sanatkarlar Şurası

Haberler

Türkiye genelindeki esnaf kardeşlerimiz 25 Mayıs 2015’te Sinan Erdem Kapalı Spor Salonunda buluştu. Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın katılımıyla gerçekleşen buluşmaya oda başkanımız Nihat KULAOĞLU ve oda yönetimi katılmıştır.

Renkli bir ortamda geçen toplantıda Cumhurbaşkanı Erdoğan Esnafa çeşitli müjdeler verdi. Okul servis araçları tahdidine olumlu cevap verdi. Tribündeki araç sahipleri toplu halde, “Plaka tahdidini alır, sigarayı bırakırız” şeklinde slogan attılar. Cumhurbaşkanı Erdoğan da “Sigarayı bırakırsanız bizde plaka tahdidi işlemlerini başlatırız” diyerek salondaki Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a işlemlerin başlatılması talimatını verdi.

Esnaf Şurası” raporunda yer alan sorunlar ve çözüm konuları dile getirildi. Büyük buluşmaya Türkiye genelindeki 3 bin 59 oda, 82 il birlikleri ve 13 federasyonun başkan ve yöneticilerinin yanı sıra esnaf sanatkar üyeler de katıldılar.

Ahilik kutlamalarına da rastlayan büyük buluşma esnaf ve sanatkarların birlik, beraberlik ve dayanışma sergileyeceği toplantıya dönüştü.

Ev sahipliğini İstanbul Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği’nin (İSTESOB) yaptığı buluşmada konuşan İSTESOB Başkanı Faik Yılmaz, şehir içinde sıkışıp kalan sanatkarlar için yeni sanayi alanları istedi. 30 yıl önce kurulan İkitelli Organize Sanayi Bölgesinin ihtiyacı karşılamadığını belirten Yılmaz, “ O yılların sanatkarları artık sanayici oldular. Şimdi ise on binlerce sanatkarımıza yeni sanayi siteleri gerekiyor. Bu büyük ihtiyacın giderilmesi ülkemizi geleceğe taşımak adına büyük önem taşıyor” dedi.

Yılmaz, yeni sanayi alanları ile ilgili talebini Cumhurbaşkanı’na ileterek bunun gündeme alınmasının önemi üzerinde durdu.

 

Bir yanıt yazın