1. Uluslararası Cleaner Magazine Halı Yıkama Sektörü Zirvesi

Haberler

İstanbul Grand Cevahir Otelde gerçekleşen halı yıkama zirvesine Kuru Temizlemeciler Odası Başkanımız Sayın Nihat KULAOĞLU ile

Başkan Yardımcımız Kadir ÖZKARAKAŞOĞLU ‘da katıldı. Önemli kamu kuruluşlarının da katıldığı zirveye çok fazla sayıda Profesyonel Halı Yıkamacı katıldı.

Renkli bir ortamda gerçekleşen zirvede konuşma yapan Başkanımız sektör hakkındaki değerlendirmelerini, sorunları ve çözüm yollarına değindi. En büyük sorun olarak karşımıza çıkan merdiven altı kayıt dışı Halı Yıkamacıları ve tüketici sorunlarına kalıcı çözümler sunulmuş ve fiyat politikası hakkında bilgiler vermiştir. Başkanımızın izlenimlerinden derlediğimiz düşüncelerimiz şunlardır:

Zirvede karşımıza çıkan önemli konu başlıkları

1. Merdiven altı Kayıt dışı Halı Yıkamacıların sektöre vermiş olduğu zararlar 

2. Tüketicilerin bilinçlendirilmesi için gerekli tüm Resmi Makamların bilgilendirilmesi

Elbette “bu kadar az mı sorunlarımız” dediğinizi duyar gibiyiz. Mesela fiyatların çok düşük olması, maliyetlerin yüksek olması olarak sıralayabiliriz. Ancak burada ele alınan sorunlar en can alıcı ve bu işi hakkıyla yapan tüm halı yıkamacıların karşısına çıkan sorunlardır.

1. Merdiven altı kayıt dışı yapılan halı yıkamanın sektöre zararları

Bu sorun maalesef Halı Yıkama işi başladığı günden beri var, İSTEMO Odamıza üye olan Halı Yıkamacı Meslektaşlarımızın menfaat ve çıkarlarını korumak için gerekli tüm Resmi Makamlarla bilgi paylaşımında bulunmaktayız. İstanbul’un bir çok ilçesinde denetimlerimiz devam etmektedir.

Konuşmacılarımız da bu konu üzerinde bilgi alışverişi yapmıştır. Biz profesyonel halı yıkamacılara düşen görev, tüketiciyi her fırsatta bilinçlendirici bilgiler vermek ve kayıt dışı ve merdiven altı çalıştığını gördüğümüz kişileri Belediyeye, Maliyeye ve Odamıza şikayette bulunabilirsiniz.

2. Tüketicinin bilinçlendirilmesi:

Tüketiciyi bilinçlendirmek hem Halı Yıkamacı Meslektaşlarımıza hem de Odamıza düşmektedir. Zaten bu ve bu gibi zirve/toplantı/seminer gibi etkinlikler düzenleyerek bir nebze oda ve dernek olarak elimizden geleni yapmaktayız. Firma sahibi olarak halı yıkamacılara önerilerimiz: Yukarıda da dediğimiz gibi her fırsatta halı yıkama işinin nasıl olması gerektiğini, neler kullanıldığını, hangi şampuanlar kullanıldığını gibi bunları daha da çoğaltarak gerçek anlamda bu işin olması gerektiği gibi tüketiciye anlatmamız çok önemlidir. Bunu özellikle broşürlere de ekleyerek görsek reklamlar da kullanabilirsiniz.

Zirvede konuşmacı olarak katılan değerli konuşmacıları aşağıda bulabilirsiniz. Her türlü görüş ve önerilerinizi iletişim sayfamızdan bize ulaştırabilirsiniz.

Aşağıda zirve ile ilgili görseller yer almaktadır.

Bir yanıt yazın